14 maja 2024 r. – uczestnicy Gigathonu rozpoczęli zmagania na początku maja, ale start rywalizacji nie oznacza końca zapisów do II edycji. Pierwszy etap w postaci krótkiego quizu potrwa do 26 maja, dając wszystkim zainteresowanym szansę na dołączenie do walki o fantastyczne nagrody, których łączna pula wynosi ponad 70 000 złotych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski.
Pierwsza edycja, w której wzięło udział ponad 8000 aspirujących programistów od 7 do 18 roku życia pokazała nam, że warto szukać młodych talentów i stale inwestować w ich rozwój. Widząc zaangażowanie i kreatywność uczestników, jesteśmy przekonani, że przyszłość branży IT w Polsce będzie wyjątkowo obiecująca. Dlatego chcąc towarzyszyć im w tej programistycznej podróży zadbaliśmy o nagrody takie jak konsole Microsoft Xbox Series X, telefony, tablety, kursy oraz obozy programistyczne, które pozwolą im dalej odkrywać swój potencjał.
– mówi Dawid Leśniakiewicz, współzałożyciel szkoły Giganci Programowania i organizator konkursu
Formularz zapisowy dostępny jest na oficjalnej stronie konkursu http://info.gigathon.pl/miasto .
II edycja otwiera jeszcze więcej możliwości, również dla szkół!
Konkurs Gigathon to przede wszystkim doskonała okazja dla młodych programistów do sprawdzenia swoich umiejętności. To także możliwość zdobycia cennego doświadczenia, które pozwoli im przygotować się na przyszłe wyzwania, jakie stawiają międzynarodowe hackathony programistyczne. W tej edycji na uczestników czekają aż cztery kategorie wiekowe: 7-9, 10-12, 13-15 oraz 16-18 lat. Dodatkowo, do konkursu zaproszono również wszystkie szkoły w Polsce, które rywalizują w ramach Gigathon School Challenge. Zadanie szkół jest proste – wystarczy, że zachęcą uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Im więcej zapisanych uczestników, tym większa szansa dla placówki na wygraną.
Łączna pula nagród – ponad 70 000 złotych
W II edycji sponsorem głównym Gigathonu i dostawcą sprzętu elektronicznego dla laureatów została firma Komputronik. Jednak to nie wszystko – organizatorzy przewidują nagrody dla wszystkich 100 finalistów, którzy pojawią się w listopadzie na wielkim finale w Warszawie. Do wygrania są m.in. konsole Microsoft Xbox Series X, telefony, tablety, akcesoria marki Samsung, kursy oraz obozy programistyczne, a także pakiety książek ufundowane przez wydawnictwa
HarperCollins i Helion. Równie atrakcyjne zestawy czekają na szkoły, które stają do walki o bony na sprzęt elektroniczny i edukacyjny, a także stypendia dla najlepszych uczniów.
Wielki finał – otwarcie drzwi do kariery programisty!
Podobnie jak w poprzedniej edycji, setka najlepszych uczestników zostanie zaproszona na wielki finał do Warszawy. Podczas finałowej rozgrywki, najlepsi programiści z całego kraju przystąpią do zadania projektowego i odbiorą zasłużone nagrody. Jednak, jak zaznaczyli uczestnicy pierwszej odsłony Gigathonu, finał to coś więcej niż wyłonienie zwycięzców. To przede wszystkim doskonała okazja do networkingu, poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach oraz możliwość poczucia atmosfery prawdziwych hackathonów. Co więcej, organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby sama lokalizacja była dla uczestników wartością dodaną. Dlatego wybór miejsca finału pierwszej edycji nie był przypadkowy – odbył się na Wydziale Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej. Dzięki temu uczestnicy mogli zobaczyć, jakie możliwości otwiera przed nimi ścieżka programistyczna i zainspirować się do dalszego rozwoju na uczelniach technicznych. Dodatkowo na miejscu finaliści mogli zobaczyć najnowsze rozwiązania technologiczne partnerów wydarzenia, stworzyć wyjątkową relację w fotobudce 360 oraz zagrać na konsolach Microsoft Xbox Series X. Finał II edycji to okazja do przygotowania kolejnych atrakcji dla najlepszych uczestników Gigathonu, oprócz atrakcyjnych nagród organizatorzy mają w planach jeszcze kilka niespodzianek.
Więcej informacji oraz formularz zapisowy dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia: http://info.gigathon.pl/miasto .