Rozwijanie nowoczesnych technik badawczych w zakresie biotechnologii, fotografia, ochrona lasów i ekosystemów leśnych, technologie cyfrowe –
w szczególności VR, czy programowanie robotów, które walczą
z konkurentami niczym zawodnicy sumo – tym m.in. zajmują się studenci z kół naukowych Politechniki Białostockiej, które zaprezentują się podczas VI Konferencji Kół Naukowych Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA. Wydarzenie odbędzie się 23-25 października 2024 w Politechnice Białostockiej.
Politechnika Białostocka jest gospodarzem wydarzenia, które zgromadzi 15 kół naukowych z 3 uczelni partnerskich, które wchodzą w skład Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA. Należą do nich Politechnika Białostocka, Politechnika Lubelska oraz Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza. W konferencji mogą wziąć udział jedynie prezentujące się koła naukowe oraz przedstawiciele uczelni partnerskich.
Celem wydarzenia jest wpieranie działalności studenckich kół naukowych, działających w technicznych uczelniach wyższych w regionie Polski Wschodniej. Studenckie organizacje to miejsca, w których rodzą się innowacyjne rozwiązania, napędzane genialne pomysłami, kreatywnością i energią młodych inżynierów.
Konferencja Kół Naukowych Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA to cykliczne wydarzenie, podczas którego studenci mają szansę zaprezentować swoje projekty. W tegorocznej edycji swój potencjał i umiejętności techniczne zademonstruje 5 kół z każdej uczelni. Wydarzenie jest okazją dowymiany doświadczeń. Może też być inspiracją do rozwijania współpracy międzyuczelnianej i przenikania się potencjałów.
Studenckie koła naukowe z trzech uczelni działających w Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA spotkają się w Politechnice Białostockiej
W Politechnice Białostockiej działa ponad 60 kół naukowych!Podczas VI Konferencji Kół Naukowych Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA białostocką uczelnię techniczną będą reprezentować koła naukowe z 3 wydziałów uczelni, które zarówno odkrywają nowe związki o potencjalnym znaczeniu biologicznym, dokumentują na fotografii ludzkie życie, dbają o zachowanie przy życiu gatunków prastarych drzew w Puszczy Białowieskiej, realizują dotykową makietę Białegostoku z myślą o osobach z niepełnosprawnościami oraz wygrywają zawody autonomicznych konstrukcji robotycznych. Są to koła naukowe:
- HELISA z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku
- CIEMNIA z Wydziału Architektury
- LEŚNIKÓW z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku
- CAVE z Wydziału Architektury
- Robotyków, sekcja: SumoMasters z Wydziału Mechanicznego
VI Konferencja Kół Naukowych w ramach „Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego”, jest finansowana przez Ministerstwo Nauki
i Szkolnictwa Wyższego.
Wydarzenie honorowymi patronatami objęli: Minister Edukacji, Marszałek Województwa Podlaskiego, Rektor Politechniki Białostockiej.
Partnerem Strategicznym przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.
Patronat medialny: Radio Akadera, Polskie Radio Białystok, BiałystokOnline
- Więcej o VI Konferencji Kół Naukowych Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA w serwisie poświęconym wydarzeniu – sprawdź!
- Więcej o działaniach Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA – sprawdź!
- Czym zajmują się studenckie koła naukowe w Politechnice Białostockiej? Dowiedz się więcej – wejdź na stronę!
- Jak wyglądała III Konferencja Kół Naukowych Politechnicznej Sieci Via Carpatia, której gospodarzem była Politechnika Białostocka? Zobacz na stronie!
fot. Dariusz Piekut, Politechnika Białostocka